Monday, October 27, 2008

42nd Week

This item is included in the 300 lbs. of grain per person. The cost is about $9.90 for a 30 lb. case at dry pack. The shelf life is close to forever. Maybe that's why this is probably the most common food storage item we've all heard about before! Wheat has complete nutrients, but needs to be ground for many uses.

No comments: